چگونه چند سایت وردپرسی خود را از یک پنل مدیریت نماییم

مدیریت چند سایت از یک سایت

اگر به طور حرفه ای از وردپرس استفاده کرده باشید، حتما برایتان پیش آمده که نیاز به نصب یک وردپرس جداگانه سوای سایتتان نیاز پیدا کرده باشید.
به عنوان مثال برای تست پلاگین های جدیدی که می خواهید در وبسایتتان استفاده نمایید، ویا فروشگاه سایت و سایت برای نمایش دموی قالب هایتان و غیره…
در حالت عادی باید مرتبا برای هر کاری وارد کنترل پنل ادمین سایت های مختلف تان شوید و با هر بار بستن مرورگر باید مجددا لوگین نمایید ! که بسیار خسته کننده است.
اما برای رفع این مشکل افزونه هایی ساخته شده که توسط آنها می توانید چندین وردپرس را از طریق پنل موجود در سایت سازنده ی افزونه مدیریت نمایید. ولیکن این کار مستلزم وارد نمودن اطلاعات دسترسی به ادمین سایتتان در سایت های سازندگان این نوع افزونه هاست که شاید هرکسی حاضر به پذیرش ریسک این کار نباشد.
اما افزونه ای که در این مطلب قصد معرفی آن را دارم افزونه ی MainWP می باشد که توسط آن می توانید خودتان یک وردپرس نصب کرده و از آن به عنوان سرور اصلی استفاده نمایید! و دیگر سایت هایتان را به این وردپرس متصل نمایید.
در مخزن وردپرس دو نسخه از این افزونه منتشر شده است که یکی با همین نام است و دیگری دارای عبارت child در انتهایش می باشد . افزونه ی اول را باید در وردپرسی که قرار است به عنوان سرور مورد استفاده قرار بگیرد نصب نمایید و افزونه ی دوم را در دیگر سایت هایتان.
سازنده ی افزونه توصیه کرده که نسخه ی سرور را در یکی از سایت های اصلی تان نصب نکنید و در عوض یک وردپرس جدا برای این کار نصب نمایید، اما می توانید آن را در هر یک از سایت های اصلی خودتان نصب نمایید.
از ویژگی های این افزونه می توان به قابلیت ثبت رویداد های مختلف ، پشتیبان گری ، باز کردن پنل ادمین سایت های دیگر در سایت سرور ، باز کردن سایت های دیگر در تب جداگانه و غیره اشاره نمود.
موفق باشید.

۳ دیدگاه

  • سلام
    چرا این همه معرکه گیری کنه آدم . بنظرم بیاد یه سایت شبکه ای وردپرس نصب کنه و روی وبلاگ هاش دموی تم و افزونه ها را تست کنه.
    بهتر نیست ؟؟؟؟

  • احسنت

  • چه عالی ممنون از اطلاع خوبتان

فرم نظر دهی

*