چرا باید به PHP 7 کوچ کنید

PHP-7-Up-and-Running

اگر مرتبا با وردپرس سرکار داشته باشید، حتما می دانید که مصرف منابع بسیار بالا بوده و پاسخ گویی به تعداد زیاد کاربر بسیار دشوار و هزینه بر می باشد.

در این بین افراد و تیم های مختلف راه حل های مختلفی را تست می کنند که یکی از آنها بهبود کدنویسی اسکریپت سایت می باشد.

اما باید بدانید که بعضی از ایرادات لود دیرهنگام مربوط به سایت شما و کدنویسی نیست بلکه مربوط به پردازش بد توسط زبان برنامه نویسی شماست.

زبانی که به خوبی بهینه نباشد، می تواند در مصرف حافظه شما را دچار مشکل نماید.

تغییر نسخه php از ۵٫۴ به ۵٫۶ و سپس ۷ و بازنویسی موتور zend engine یک تغییر اساسی در کیفیت این زبان ایجاد کرده است که نتایج بررسی سرعت لود و در نتیجه تعداد درخاست هایی که با همان منابع قبلی قابل پردازش می باشند را به طرز چشمگیری افزایش داده است.

همچنین یک تغییر مهم که از نظر من بسیار می تواند در بهبود سرعت سایت شما موثر باشد فراهم شدن امکاناتی مانند تعیین نوع بازگشتی توابع می باشد. هرچند به طور مستقیم این امکان ممکن است تغییر زیادی در سرعت لود ایجاد نکند اما با کدنویسی استاندارد مدیریت کدها آسان تر شده و حوصله برنامه نویسان برای رسیدگی به کارهای دیگر مانند بهینه سازی کدها بیشتر شده و در واقع دیباگ را آسان تر می کند.

یکی دیگر از تغییرات افزوده شدن اپراتور <=> می باشد. که عملی ترکیبی انجام می دهد. کار این اپراتور به این صورت می باشد که در صورتی که مقدار سمت چپ بزرگ تر باشد مقدار -۱ در صورت بزرگ تر بودن مقدار سمت راست ۱ و در صورت برابری دو مقدار عدد ۰ را بر می گرداند.

قابلیت پردازش چند پروسه به صورت همزمان نیز به صورت رسمی درآمده و به راحتی به برنامه نویسان این امکان را می دهد که با خیال راحت تری در یک چرخه چندین پروسه را راه اندازی نموده و نتایج را در مدت زمان به مراتب کم تری به دست آورند.

در زیر نیز یک نمونه از تست عملکرد نسخه های مختلف php را مشاهده می نمایید:

تست سرعت نسخه های مختلف PHP

 

به وضوح پیداست که سرعت php 7 بیش از ۲ برابر شده و بسیار نزدیک به سرعت پردازش در ماشین مجازی HHVM شده است.

 

در پایان نکته ای که بد نیست بدانید این است که گرچه خود وردپرس با PHP 7 سازگار است اما برخی افزونه ها یا پوسته شما ممکن است با این نسخه ناسازگار باشند. لذا در تغییر نسخه احتیاط را رعایت نمایید. هرچند اگر از کنترل پنل سی پنل استفاده می نمایید به راحتی می توانید نسخه php فعال را تغییر دهید و در صورت وجود ایراد تا زمانی که فرصت رفع آن را داشته باشید به حالت قبل برگردانید.

 

فرم نظر دهی

*