فونت آیکون چیست و چگونه مورد استفاده قرار می گیرد

ایکون فونت چیست

این سوال به این مساله بر می گردد که در واقع فونت چیست ؟

فونت ها مجموعه ای از glyph ها یا همان طرح هایی هستند که در آدرس هایی تعیین شده در یک فایل قرار گرفته اند.

هر بازه ای از آدرس ها مخصوص کاراکترهای یک زبان می باشد.

حال تنها تفاوت آیکون فونت ها با فونت های دیگر در آن است که در فایل فونت مورد نظر به جای کاراکتر های یک زبان معمولی وکتور یا همان طرح های گرافیکی قرار می دهند و ایجاد چنین فونت هایی چیز جدیدی نیست اما استفاده از آنها در طراحی صفحات وب یک مسئله جدید می باشد که برای کیفیت یک سایت یا همان سئو نیز خوب می باشد.

فونت آیکون ها به شیوه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و این مساله بستگی به طراح آن دارد که طرح ها را در چه خانه هایی قرار داده باشد.

یکی از معروف ترین آیکون فونت ها که در طراحی صفحات وب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد فونت Font Awesome می باشد ، که در آن تعداد بسیار زیادی از وکتور ها جمع آوری شده و پاسخگوی بسیاری از نیازهای طراحان وب می باشد.

Font Awesome را می توانید از آدرس http://fortawesome.github.io/Font-Awesome/ دریافت نمایید .

برای استفاده از آیکون های موجود در آن نیاز به آدرس این فونت ها یا خودشان دارید که لیستی از آنها را می توانید در آدرس http://fortawesome.github.io/Font-Awesome/cheatsheet/ مشاهده نمایید.

معمولا کاراکترهای این فونت ها را به دو صورت مورد استفاده قرار می دهند یا در تگ I (آی) قرار می دهند و یا در خصوصیت content مربوط به before یا after در کلاس های css .

برای قرار دادن شان نیز می توانید همان کاراکتری را که در صفحه بالا می بینید کپی کرده و در محل مورد نظر پیست نمایید و همچنین فونت آن المنت را بر روی فونتی که با css معرفی ایجاد کرده اید تنظیم نمایید.

 

موفق باشید.

فرم نظر دهی

*