آموزش حذف و جایگزینی تصاویر شاخص در وردپرس

آموزش بازسازی تصاویر شاخص

آیا می دانید هنگامی که پوسته ای بر روی سایتتان نصب می کنید پوسته شما با ارسال هر مطلب تعدادی سایز به وردپرس داده و از او می خواهد که از تصویر شاخص آن مطلب سایز های مورد نیازش را ایجاد نماید ؟

آیا می دانید پس از تعویض قالبتان این فایل های بی مورد در هاست شما باقی مانده و حجم سایت وردپرسیتان را بالا می برند ؟

در این مطلب به روش حل این مشکل خواهیم پرداخت.

هنگامی که شما قالب وبسایتتان را تعویض می کنید سایز های تصویر شاخصی که قبلا با قالب قبلی ایجاد کرده اید بلا استفاده می شوند ! و وردپرس برای مطالب ارسالی قبل از تغییر قالب از تصاویر باسایز اصلی استفاده خواهد کرد ! فکرش را بکنید که با این کار چه بلایی بر حجم صفحات و در نتیجه سئوی سایتتان می آید!.

اما راه حل چیست؟

 

برای حل این مشکل باید پس از هر تغییر قالب یکبار اقدام به  حذف و جایگزینی تصاویر شاخص نمایید .

 

اما فرض کنید ۱۰۰۰ مطلب در سایتتان دارید آنوقت با معضل بزرگی مواجه خواهید شد!

برای حل این مشکل افزونه های بسیاری برای وردپرس ایجاد شده که ما در این مطلب به دو مورد سریع و کم درسر آن اشاره خواهیم کرد:

ابتدا برای حذف تصاویر شاخص موجود ۲ راه موجود است که یکی از آنها حذف از طریق درج یک کد کوتاه در فایل functions.php قالبتان است و دیگری حذف توسط پلاگین.

کد مورد نظر را به راحتی می توانید با کمی جستجو بیابید و لی به خاطر داشته باشید که پس از انجام این عمل باید آن را از فایل فانکشن حذف نمایید.

اگر تمایل دارید برای انجام این کار از افزونه استفاده نمایید ، می توانید از افزونه ی Clean Up Images استفاده نمایید. کار با افزونه بسیار ساده می باشد و به این صورت عمل کرده که لیستی از تصاویر استفاده نشده یا نسخه های بریده شده ای که در حال حاضر استفاده نمی شوند را برایتان لیست کرده و با انتخاب شما آنها را حذف می کند.

پس از آن نوبت به افزونه ای می رسد که مجددا و بر اساس سایزهای مورد نیاز پوسته جدیدتان برایتان تصاویر را برش دهد.

برای این کار می توانید از افزونه ی Regenerate Thumbnails استفاده نمایید . عملکرد این افزونه به این گونه است تمام دیتابیس را بررسی کرده و بسته به نیاز قالب فعلی ، سایزهای جدید را تشخیص داده و اقدام به ایجاد نسخه هایی با سایز های مورد نیازتان می کند.

بسته به سرور سایتتان عملیات دوم یعنی ایجاد مجدد تصاویر ممکن است بسیار زمان بر باشد. که در این صورت می توانید گزینه های دیگری مانند ایجاد نسخه ی تغییر سایز یافته فقط برای تعداد خاصی از تصاویر مثلا تنها برای ۱۰۰ مطلب آخرتان ، را مد نظر داشته باشید.

 

موفق باشید.

فرم نظر دهی

*