آموزش انجام تنظیمات قالب های وردپرس پس از نصب

آموزش های وردپرسی

در این آموزش قصد داریم شما را با نحوه ی انجام تنظیمات اولیه ی قالب های وردپرسی پس از نصب شان آشنا کنیم.

اکثر قالب های وردپرسی پس از نصب نیاز به تنظیمات چندانی ندارند و فقط با قرار دادن ابزارک در در جایگاه ها و اختصاص فهرست و غیره آماده ی استفاده می شوند.

اما بعضی از قالب ها دارای صفحه ی اصلی اختصاصی می باشند که به صورت جداگانه طراحی شده ، در این صورت چکار باید کرد؟

در این صورت نیز ۳ امکان وجود دارد : ۱ – قالب پس از فعال سازی به طور خودکار صفحه ی اصلیش همان صفحه ی اختصاصی طراحی شده می باشد ، که در این حالت مشکلی نیست ۲ – پس از فعال سازی از قسمت تنظیمات قالب باید انتخاب نمود که صفحه اصلی آخرین مطالب را نمایش دهد یا صفحه ی اختصاصی را  ۳ – برای مشاهده ی صفحه اصلی پوسته باید برگه ای با قالب اختصاصی ایجاد کرد و آن را به عنوان صفحه اول سایت تنظیم نمود.

موارد ۱ و ۲ کاملا واضح و ساده می باشند، اما اگر قالب شما عملکردش به اون صورت نبود ، اما در دموی آن ظاهری اختصاصی مشاهده نمودید احتمالا به انجام مورد ۳ نیاز دارید!

برای انجام مورد سوم ابتدا به برگه ها > افزودن برگه ، بروید و یک نام برای آن انتخاب نمایید . سپس از قسمت صفات برگه > قالب . یکی را انتخاب نمایید( قالبی که حدس میزنید مخصوص این کار باشد)

پس از آن از داشبورد وردپرس به بخش تنظیمات > خواندن بروید و در قسمت “در برگه‌ی نخست نمایش داده شود”  ، گزینه ی ” یک برگه ی یکتا(پایین برگزینید) ” را انتخاب نمایید ، پس از آن از لیست بازشونده ی جلوی عبارت صفحه ی نخست ، نام برگه ای که ایجاد کردید را انتخاب نمایید.

تنظیمات را ذخیره کرده سایتتان را مشاهده نمایید اگر به آن صورتی که می خواهید نشده بود ، ممکن است این صفحه نیاز به ابزارک های خاصی داشته باشد. پس به آن صفحه بروید و لیست ابزارک های موجود را بررسی کنید ، اگر ابزارکی با نام های اختصاصی قالب موجود نبود ، چند ابزارک به دلخواه به جایگاه های موجود در پوسته اختصاص دهید ، و مجدد سایتتان را بازنگری کنید .

اگر بازهم موفق نشدید ، به صفحه تنظیمات پوسته بروید و بررسی کنید چیزی پیدا می کنید که در رابطه با صفحه اصلی بوده و غیر فعال باشد ، یا نه . اگر این کار هم جواب نداد ممکن است قالب برگه را اشتباه انتخاب کرده باشید ، لذا همین موارد را مجددا تکرار کنید.

پیش از انجام موارد بالا بهتر است صفحه ی قالب را در وب جستجو نموده و نحوه فعال سازی آن را مطالعه نمایید و اگر توضیحاتی موجود نبود اقدام به انجام اعمال بالا نمایید تا وقتتان را تلف نکنید.

موفق باشید.

۴ دیدگاه

 • ممنون ، مطلب بالا خیلی به من کمک کرد . دلم نیومد تشکر نکنم

 • سلام
  من کارهایی رو که گفتید کردم نشد
  چند افزونه انگلیسی هم اضافه شده که وقتی روشون کلیک میکنی اصلا از صفحه وردپری خودت بیرون میای برای تنظیمات !
  و کلا افزونه ها خیلی فرق دارن!
  کلا تمام زحمات این چندروزم هدر رفت!!!
  پستهای صفحه اولی در fotography یک صفحه توسی رنگ هست بجای تصویری که گذاشتیم!!
  چرا اینطوریه !؟
  میشه توضیح بدین؟

 • مطالب شماره ۳ خیلی بدرد من خورد// دم شما گرم.

فرم نظر دهی

*